Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Slovensko skončilo aj vďaka karatistom Vranova piate

Šport / Ďalšie športy / Slovensko skončilo aj vďaka karatistom Vranova piate

V dňoch 17. - 18. septembra v Budapešti sa konalo 1. kolo stredoeurópskej ligy v karate, za účasti vyše 800 pretekárov z 24 krajín a 6 národných reprezentačných tímov z Fínska, Maďarska, Israela, Moldavska, Portugalska a Slovenska. Na toto športové podujatie boli nominovaní najlepší pretekári jednotlivých krajín, kde sa podarilo dostať aj šiestim pretekárom MŠK Vranov: Peter Hupcej (8-9 r. +32kg), Hana Hupcejová (8-9 r. +30 kg), Dominika Pánčiová (12-13 r. -43 kg), Richard Hatala a Samuel Gavaľa (12-13 r. -52 kg), Denis Bilý (+18 r. +84 kg) pod vedením trénera Dušana Bilého. Naším pretekárom sa podarilo v obrovskej konkurencii vybojovať 1x striebro a 2x bronz, čím sme prispeli k 5. miestu Slovenska v celkovom hodnotení krajín. Najlepšie sa umiestnila Hana Hupcejová, ktorá narazila až vo finále na pretekárku z Maďarska a umiestnila sa na skvelom 2. mieste pred pretekárkami z Fínska, Slovenska, Maďarska a Rumunska. Do bojov o medaile sa prebojoval aj Richard Hatala, ktorý postupne vyradil pretekárov z Maďarska a Slovenska, no narazil na víťaza tejto kategórie, pretekára z Izraela, s ktorým prehral o 1 bod. V boji o 3. miesto vyhral nad pretekárom z Poľska. Vynikajúco sa darilo aj Denisovi Bilému, ktorý sa v kategórii plnej zvučných mien nestratil. V prvom kole vyhral nad pretekárom z Poľska, no v druhom narazil na vynikajúceho pretekára z Fínska, s ktorým prehral o 1 bod. V repasáži sa pobil o 3. miesto s pretekármi z Rumunska a Slovenska, ktorých zdolal a zaslúžene sa postavil na stupne víťazov spolu s pretekárom z Ukrajiny a Fínska. Pre pretekárov oddielu karate MŠK Vranov je to skvelý začiatok nového súťažného ročníka.

Zároveň pozývame všetkých záujemcov o tento šport, chlapcov i dievčatá vo veku od 6. rokov na pravidelné tréningy karate každý pondelok, stredu a piatok od 17.00 do 18.30 hod. v telocvični ZŠ Bernolákova Vranov.