Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

D. Oráč potvrdil pozíciu extraligovej jednotky vo štvorhre aj na seniorských majstrovstvách

Šport / Stolný tenis / D. Oráč potvrdil pozíciu extraligovej jednotky vo štvorhre aj na seniorských majstrovstvách

D. Oráč potvrdil pozíciu extraligovej jednotky vo štvorhre aj na seniorských majstrovstvách
Aké sú môžnosti reklamy?

Stolní tenisti MŠK VsTK Vranov po roku opäť postúpili medzi najlepšie extraligové kvarteto. Keďže, ako sa hovorí, „s jedlom rastie chuť“, Daniel Oráč to rozbalil aj na nedávnych seniorských majstrovstvách Slovenska a v Extralige juniorov spolu s dvojicou Štefan Peko – Samuel Fečo ešte nestratili ani bod.

Daniel Oráč potvrdzuje svoj stolnotenisový talent už od žiackych kategórií, preto neprekvapuje, že to dotiahol do slovenských mládežníckych reprezentácií a v seniorskej Extralige je oporou MŠK VsTK! Napriek úspechom, ktoré by zabrali minimálne jednu novinovú stranu, zatiaľ predsa len jeden medzník v kariére nedosiahol. Rodákovi z Vyšného Žipova totiž v zbierke chýbala „seniorská“ medaila, no to už je po nedávnom domácom národnom šampionáte minulosťou, pretože so Štefanom Pekom skončili v štvorhre tretí. „Z bronzu sa veľmi teším, keďže je to moja prvá medaila v mužskej kategórii. So Števom sme zohraná dvojica, pretože na väčšine mládežníckych podujatí hráme štvorhru spolu. Do majstrovstiev Slovenska sme určite vstupovali s medailovými ambíciami a je škoda, že sme to nedotiahli ešte ďalej. Tesná prehra 3:2 v semifinále proti neskorším víťazom Alexandrovi Valuchovi, ktorý hrá II. Bundesligu v Nemecku a Ingemarovi Péterovi, ktorý pôsobí vo Švédsku, určite zamrzí,“ reagoval Daniel Oráč.

Know-how je pre úspech vo štvorhre jasné – spolupráca obidvoch hráčov, používanie nacvičených signálov, výborný pohyb, rýchlosť úderov a hra pri stole, lebo ak súperovi vrátite loptičku okamžite naspäť, dostávate ho pod tlak. V prípade D. Oráča nepíšeme o štvorhre iba v súvislosti s majstrovstvami Slovenska, ale fantastickú vizitku má aj v Extralige, kde si s Petrom Tušimom pripísali na konto bilanciu 11:3, čo je zo všetkých dvojíc v našej najvyššej súťaži najlepší výsledok. „S Peťom hráme štvorhru tretí rok a stále sa zlepšujeme. V nadstavbovej časti extraligy máme skóre 5:0, pričom sme porazili hráčov, s ktorými vo dvojhre nevyhrávame. „Tajomstvo“ je podľa mňa v odlišnosti našich hier. Peťo vie výborne vypracovať loptu a ja sa snažím ukončiť výmenu. Darí sa nám však iba vtedy, keď sme aktívni a hráme útočne,“ uviedol D. Oráč.

Vranovskí stolní tenisti majú v novom roku naozaj fantastickú formu. V nadstavbovej časti štyrikrát na stoloch súpera remizovali 5:5 a to ich vynieslo do play off z 5. miesta. V štvrťfinále vyzvali Lokomotívu Košice a po víťazstve v sérii 2:1 postúpili medzi najlepšie kvarteto. D. Oráč sa exhibičným výkonom prezentoval predovšetkým v rozhodujúcom treťom stretnutí, v ktorom vyhral všetky tri zápasy a napriek dovtedy negatívnej bilancii zdolal hladko 3:0 aj domácu jednotku Jakuba Zelinku. „Myslím, že vo všetkých troch zápasoch rozhodoval môj súboj s Reném Rehom, s ktorým som odohral tri päťsetové zápasy, z toho dva úspešne. Takisto mimoriadne dôležité bolo víťazstvo Peťa Tušima nad Jakubom Zelinkom v prvom a v treťom stretnutí. Keďže pred sezónou bolo našim cieľom zachrániť sa, postup do semifinále je pre náš klub určite veľkým úspechom,“ zdôraznil D. Oráč.

Po štvrťfinále čaká Vranov ďalší stolnotenisový sviatok. Hontianske Trsťany ako víťaz základnej časti, aj nadstavby pricestujú s nabitým kádrom, ktorého menoslov sľubuje stolný tenis na najvyššom leveli. „Proti Hontianskym Trsťanom to bude bezpochyby zážitok, pretože proti nám budú stáť samí bývalí reprezentanti, či už Ukrajinec Oleksandr Didukh, Michal Bardoň, ktorý hral ešte pred dvoma rokmi nemeckú Bundesligu alebo bývalý majster SR v mužoch Erik Illáš. Našim cieľom je podať dobrý výkon a potrápiť favorita na celkový titul v Extralige,“ dodal na záver nášho rozhovoru D. Oráč.

D. Oráč potvrdil pozíciu extraligovej jednotky vo štvorhre aj na seniorských majstrovstvách

Šport / Stolný tenis / D. Oráč potvrdil pozíciu extraligovej jednotky vo štvorhre aj na seniorských majstrovstvách

D. Oráč potvrdil pozíciu extraligovej jednotky vo štvorhre aj na seniorských majstrovstvách
Aké sú môžnosti reklamy?

Stolní tenisti MŠK VsTK Vranov po roku opäť postúpili medzi najlepšie extraligové kvarteto. Keďže, ako sa hovorí, „s jedlom rastie chuť“, Daniel Oráč to rozbalil aj na nedávnych seniorských majstrovstvách Slovenska a v Extralige juniorov spolu s dvojicou Štefan Peko – Samuel Fečo ešte nestratili ani bod.

Daniel Oráč potvrdzuje svoj stolnotenisový talent už od žiackych kategórií, preto neprekvapuje, že to dotiahol do slovenských mládežníckych reprezentácií a v seniorskej Extralige je oporou MŠK VsTK! Napriek úspechom, ktoré by zabrali minimálne jednu novinovú stranu, zatiaľ predsa len jeden medzník v kariére nedosiahol. Rodákovi z Vyšného Žipova totiž v zbierke chýbala „seniorská“ medaila, no to už je po nedávnom domácom národnom šampionáte minulosťou, pretože so Štefanom Pekom skončili v štvorhre tretí. „Z bronzu sa veľmi teším, keďže je to moja prvá medaila v mužskej kategórii. So Števom sme zohraná dvojica, pretože na väčšine mládežníckych podujatí hráme štvorhru spolu. Do majstrovstiev Slovenska sme určite vstupovali s medailovými ambíciami a je škoda, že sme to nedotiahli ešte ďalej. Tesná prehra 3:2 v semifinále proti neskorším víťazom Alexandrovi Valuchovi, ktorý hrá II. Bundesligu v Nemecku a Ingemarovi Péterovi, ktorý pôsobí vo Švédsku, určite zamrzí,“ reagoval Daniel Oráč.

Know-how je pre úspech vo štvorhre jasné – spolupráca obidvoch hráčov, používanie nacvičených signálov, výborný pohyb, rýchlosť úderov a hra pri stole, lebo ak súperovi vrátite loptičku okamžite naspäť, dostávate ho pod tlak. V prípade D. Oráča nepíšeme o štvorhre iba v súvislosti s majstrovstvami Slovenska, ale fantastickú vizitku má aj v Extralige, kde si s Petrom Tušimom pripísali na konto bilanciu 11:3, čo je zo všetkých dvojíc v našej najvyššej súťaži najlepší výsledok. „S Peťom hráme štvorhru tretí rok a stále sa zlepšujeme. V nadstavbovej časti extraligy máme skóre 5:0, pričom sme porazili hráčov, s ktorými vo dvojhre nevyhrávame. „Tajomstvo“ je podľa mňa v odlišnosti našich hier. Peťo vie výborne vypracovať loptu a ja sa snažím ukončiť výmenu. Darí sa nám však iba vtedy, keď sme aktívni a hráme útočne,“ uviedol D. Oráč.

Vranovskí stolní tenisti majú v novom roku naozaj fantastickú formu. V nadstavbovej časti štyrikrát na stoloch súpera remizovali 5:5 a to ich vynieslo do play off z 5. miesta. V štvrťfinále vyzvali Lokomotívu Košice a po víťazstve v sérii 2:1 postúpili medzi najlepšie kvarteto. D. Oráč sa exhibičným výkonom prezentoval predovšetkým v rozhodujúcom treťom stretnutí, v ktorom vyhral všetky tri zápasy a napriek dovtedy negatívnej bilancii zdolal hladko 3:0 aj domácu jednotku Jakuba Zelinku. „Myslím, že vo všetkých troch zápasoch rozhodoval môj súboj s Reném Rehom, s ktorým som odohral tri päťsetové zápasy, z toho dva úspešne. Takisto mimoriadne dôležité bolo víťazstvo Peťa Tušima nad Jakubom Zelinkom v prvom a v treťom stretnutí. Keďže pred sezónou bolo našim cieľom zachrániť sa, postup do semifinále je pre náš klub určite veľkým úspechom,“ zdôraznil D. Oráč.

Po štvrťfinále čaká Vranov ďalší stolnotenisový sviatok. Hontianske Trsťany ako víťaz základnej časti, aj nadstavby pricestujú s nabitým kádrom, ktorého menoslov sľubuje stolný tenis na najvyššom leveli. „Proti Hontianskym Trsťanom to bude bezpochyby zážitok, pretože proti nám budú stáť samí bývalí reprezentanti, či už Ukrajinec Oleksandr Didukh, Michal Bardoň, ktorý hral ešte pred dvoma rokmi nemeckú Bundesligu alebo bývalý majster SR v mužoch Erik Illáš. Našim cieľom je podať dobrý výkon a potrápiť favorita na celkový titul v Extralige,“ dodal na záver nášho rozhovoru D. Oráč.

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok