Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Loď sa vracia Domašu, dosť bude aj vody!

Správy / Ostatné / Loď sa vracia Domašu, dosť bude aj vody!

Loď sa vracia Domašu, dosť bude aj vody!
Aké sú môžnosti reklamy?

Skvelá správa pre Domašu. Vláda SR schválila na svojom výjazdovom zasadnutí v Lipanoch (20. marca 2019) sumu, ktorá pokryje všetky náklady spojené s dofinancovaním nákupu, transportu a prevádzkovania výletnej lode na Domaši! Témou rozhovoru medzi premiérom Petrom Pellegrinim a starostom obce Kvakovce Radovanom Kapraľom bola aj aktuálne nízka výška vodnej hladiny. Zdá sa, že i v tomto prípade sa blýska na lepšie časy. 

Keď premiér Peter Pellegrini prisľúbil v máji 2018 na výjazdovom rokovaní vlády SR vo Vranove nad Topľou podporu zámeru získať na Domašu vyhliadkovú loď, kompetentní okamžite rozbehli proces jej obstarania. Do prvého kola sa však nikto neprihlásil a druhé kolo muselo byť kvôli neprimeranej cene za dopravu zrušené. Proces obstarávania sa podarilo úspešne zavŕšiť až do tretice. Suma sa však oproti pôvodnému plánu navýšila o 151 tis. eur na 651 tis. eur. Skvelá správa v tejto súvislosti prišla z výjazdového rokovania vládneho kabinetu v Lipanoch. Všetky náklady, teda aj navýšené, uhradí štát! „Rozhodnutie vlády, samozrejme, vítame, pretože sa nám podarilo zavŕšiť päťročný proces, o ktorý sa snažila nielen naša obec, ale aj ostatné obce v regióne, občianske združenia, či ľudia, ktorí chceli prinavrátiť loď na Domašu. Vážime si, že pán premiér dodržal sľub, ktorý nám dal pred rokom,“ uviedol starosta Kvakoviec Radovan Kapraľ.

V Kvakovciach neváhali ani sekundu a proces definitívneho návratu vyhliadkovej lode na Domašu spustili ešte popoludní po rokovaní vlády. „V najbližších dňoch podpíšeme zmluvu s dodávateľom, ale rozhodnutím vlády všetky administratívne prekážky návratu lode na Domaše pominuli,“ reagoval R. Kapraľ.

Ako je známe, z Akčného plánu sa podarilo získať tiež finančné prostriedky na vypracovanie projektovej dokumentácie pre dvanásť prístavísk v jednotlivých strediskách okolo Domaše. „Konkrétne projekty by sme chceli odprezentovať vláde na jej výjazdovom rokovaní v okrese Vranov nad Topľou v máji,“ dodal R. Kapraľ. 

Témou rozhovoru medzi Petrom Pellegrinim a Radovanom Kapraľom bola aj aktuálna výška vodnej hladiny. Starosta Kvakoviec však predsedu vlády ubezpečil, že i tejto situácii venujú adekvátnu pozornosť. „Pánovi premiérovi som povedal, že náš duchovný otec spolu s našimi dôchodcami robia všetko pre to, aby bolo vody dosť,“ vysvetľoval s úsmevom R. Kapraľ.
 

 

Loď sa vracia Domašu, dosť bude aj vody!

Správy / Ostatné / Loď sa vracia Domašu, dosť bude aj vody!

Loď sa vracia Domašu, dosť bude aj vody!
Aké sú môžnosti reklamy?

Skvelá správa pre Domašu. Vláda SR schválila na svojom výjazdovom zasadnutí v Lipanoch (20. marca 2019) sumu, ktorá pokryje všetky náklady spojené s dofinancovaním nákupu, transportu a prevádzkovania výletnej lode na Domaši! Témou rozhovoru medzi premiérom Petrom Pellegrinim a starostom obce Kvakovce Radovanom Kapraľom bola aj aktuálne nízka výška vodnej hladiny. Zdá sa, že i v tomto prípade sa blýska na lepšie časy. 

Keď premiér Peter Pellegrini prisľúbil v máji 2018 na výjazdovom rokovaní vlády SR vo Vranove nad Topľou podporu zámeru získať na Domašu vyhliadkovú loď, kompetentní okamžite rozbehli proces jej obstarania. Do prvého kola sa však nikto neprihlásil a druhé kolo muselo byť kvôli neprimeranej cene za dopravu zrušené. Proces obstarávania sa podarilo úspešne zavŕšiť až do tretice. Suma sa však oproti pôvodnému plánu navýšila o 151 tis. eur na 651 tis. eur. Skvelá správa v tejto súvislosti prišla z výjazdového rokovania vládneho kabinetu v Lipanoch. Všetky náklady, teda aj navýšené, uhradí štát! „Rozhodnutie vlády, samozrejme, vítame, pretože sa nám podarilo zavŕšiť päťročný proces, o ktorý sa snažila nielen naša obec, ale aj ostatné obce v regióne, občianske združenia, či ľudia, ktorí chceli prinavrátiť loď na Domašu. Vážime si, že pán premiér dodržal sľub, ktorý nám dal pred rokom,“ uviedol starosta Kvakoviec Radovan Kapraľ.

V Kvakovciach neváhali ani sekundu a proces definitívneho návratu vyhliadkovej lode na Domašu spustili ešte popoludní po rokovaní vlády. „V najbližších dňoch podpíšeme zmluvu s dodávateľom, ale rozhodnutím vlády všetky administratívne prekážky návratu lode na Domaše pominuli,“ reagoval R. Kapraľ.

Ako je známe, z Akčného plánu sa podarilo získať tiež finančné prostriedky na vypracovanie projektovej dokumentácie pre dvanásť prístavísk v jednotlivých strediskách okolo Domaše. „Konkrétne projekty by sme chceli odprezentovať vláde na jej výjazdovom rokovaní v okrese Vranov nad Topľou v máji,“ dodal R. Kapraľ. 

Témou rozhovoru medzi Petrom Pellegrinim a Radovanom Kapraľom bola aj aktuálna výška vodnej hladiny. Starosta Kvakoviec však predsedu vlády ubezpečil, že i tejto situácii venujú adekvátnu pozornosť. „Pánovi premiérovi som povedal, že náš duchovný otec spolu s našimi dôchodcami robia všetko pre to, aby bolo vody dosť,“ vysvetľoval s úsmevom R. Kapraľ.
 

 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok